h Dolar %
h Euro %
h BIST100 %
a

MERSİNİN MOR ETEKLİ ABLASI SÜPERWOMEN CEYHAN ÇETİNKAYA

Gazeteci Yazar Ufuk CAVLI'nın kaleminden

CEYHAN ÇETİNKAYA.

Ceyhan Çetinkaya Mersin’de 112 acil serviste ATT ( Acil Tıp Teknisyeni ) olarak çalışan iki çocuk annesi bir kadın.

Görevde iken hergün yüzlerce vakaya gidiyor mesleğinde başarılı bir kadın fakat onu farklı kılan süperwomen yapan konu bu değil.

Ceyhan Çetinkaya yaklaşık yedi yıl önce gittiği bir vakada gördükleri karşısında bir insan olarak çok üzüldü ve yeni yol haritasını çizdi.

Acil olarak gittiği evde bir yatalak baba, üç bakıma muhtaç çocuk ve çaresizlik içinde kıvranan bir anne vardı.

Bunun üzerine önce yatalak baba için rapor aldırarak onun ilaç, ped vs medikal malzeme almasını sağladı.Evde temizlik yaparak anneyi yanına alıp alışverişe gitti, Süt almak istediğinde annenin benim çocuklar sütü bilmez süt yerine suya alıştırdım şimdi alışırlarsa ben nasıl süt alayım dediğinde ben halledeceğim diyerek evin aylık gıda harcamasını cebinden yaptı.

Gittiği her görevde zor durumda olanları not aldı ve kendi imkanlarıyla yardımcı olmaya çalıştı fakat memur maaşı ve kendi geçiminide ekleyince yetişemez duruma geldi çünkü 70 aile ve yüzlerce çocuk ajandasında yardım bekliyordu.

Yakın çevresi, yardım etmek isteyen gönüllüler, duyarlı vatandaşlarla birlikte mesai saatleri dışında ihtiyaç sahipleri çocuklara derdi olan ailelere süperman gibi yetişmeye başladı.

Bir gün çocuklarla buluşmasında mor etek giydiği için çocuklar ona mor etekli abla ismini taktılar, bende bu enerji ile iyilikte koşan kadına süperwonen ismini taktım.

O bir anne..

O bir Devlet Memuru..

Hiç bir vakıf STK ile ilgisi bağlantısı yok..

Hiç bir siyasi çalışması ve beklentisi yok .

Arkasında sponsor eş veya firma yok..

Kocaman yüreği ile reklamsız, şovsuz, menfaatsiz insanlara iyilik götürüyor iyilik bulaşıcıdır ve herşeyi çocuklar gülsün diye yapıyor.

Kendisine Ceyhan Çetinkaya 19 Instagram adresinden ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler mor etekli abla..

Teşekkürler Süperwomen Ceyhan Çetinkaya

Özel Haber

Ufuk Cavlı

Gazeteci Yazar

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mersin Kenti Edebiyat Ödülü; Hilmi Yavuz’a Verildi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.