h Dolar %
h Euro %
h BIST100 %
a

“ZAMLARA, ‘DUR’ DEMENİN ZAMANI”

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, “Artık yeter geçinemiyoruz” şiarıyla 27 Şubat’ta yapacakları mitinge çağırı için bildiri dağıtarak, “Zamlara, hayat pahalılığına ‘dur’ demenin zamanı” çağrısında bulundu.

Gamze ŞİMŞEK / MERSİN – Mersin Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, “Artık yeter geçinemiyoruz” şiarıyla 27 Şubat’ta yapacakları mitinge çağırı için bildiri dağıtarak, “Zamlara, hayat pahalılığına ‘dur’ demenin zamanı” çağrısında bulundu.

 

Platform üyeleri, 27 Şubat Pazar günü saat 14.00’da Eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanı Yenişehir Miting Alanı’nda yapılacak mitinge çağırı yapmak için Özgür Çocuk Parkı’nda yan yana geldi. Burada konuşan platform dönem sözcüsü ve Büro Emekçiler Sendikası (BES) Mersin Şube Başkanı Murat Doğan, hayat pahalığına ve zamlara durmaya ve mitinge tüm halkı davet etti. Doğan, “Hükümetin yeni yılda aldığı zam kararlarıyla; doğalgaza yüzde 150, elektriğe yüzde 125, akaryakıta yüzde 100, temel gıdalara yüzde 125’i aşan fiyat artışları yaşanmıştır. Asgari ücrete yapılan yüzde 50 zamla, kaşıkla verdiler ama en temel ihtiyaçlarımıza yaptıkları yüzde 125 zamla kepçeyle geri aldılar. Kamu emekçisine de reva görülen yüzde 7,50 artış, daha ilk ayda TÜİK’in enflasyonunun altında kaldı” dedi.

“EMEĞİ İLE GEÇİNEN HALK ARTIK GEÇİNEMİYOR”

Emeği ile geçinen halkın artık geçinemediğini belirten Doğan, “Artık çocuklarının karnını doyuramıyor, artık çocuklarının okul masraflarını karşılayamıyor ve yoksulluğun bugüne kadar hiç yaşanmamış bir halini yaşıyor. Tüm bunların en önemli nedeni ‘Tek Adam Rejimi’dir, özelleştirmelerdir, beşli çeteye peşkeş çekilen ihalelerdir. Şimdi bu soygun düzenine karşı çıkmanın vaktidir. Şimdi zamlara, hayat pahalılığına ‘Dur’ demenin zamanıdır. Şimdi bizi duymayanlara, bizi görmeyenlere ‘biz buradayız’ ve ‘karşı çıkıyoruz’ demenin zamandır. Tüm Mersinlileri zamlara, zorbalığa, soyguna ve hayat pahalılığına karşı çıkmaya ve mitingimize katılmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Açıklamadan sonra platform üyeleri, daha sonra İstiklal ve Kuvayimilliye caddelerinde bildiri dağıttı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN MİNİKLERE “METROPOLİTAN” TESTİ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.