h Dolar %
h Euro %
h BIST100 %
a

TOROSLAR’DA EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, vatandaşların taziyelerini daha iyi ortamda kabul etmelerini sağlamak için Taziye Evi çalışmasına başladıklarını söyledi.

Başkan Yılmaz, Toroslar’ın tüm mahallelerinin en güzel hizmetlerle buluşmasının çabası içerisinde olduklarını belirterek; “Taziye Evi çalışmamıza geçen ay başladık. Bu dönemde pandemi, deprem, savaş ve ekonomik kriz yaşandı. Taziye Evlerimizi en kısa zamanda tamamlayacağız” dedi.

 

Toroslar Belediye Meclisi, Eylül Ayı Olağan Toplantısı’nın birinci birleşimini Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz başkanlığında gerçekleştirdi.

 

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan meclis toplantısına, mahalle muhtarları da katıldı.

 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM YARDIMI GÖRÜŞÜLDÜ

 

Toplantının gündem maddesinde yer alan üniversite öğrencilerine eğitim yardımı görüşülerek, Plan ve Bütçe Komisyonu ile Eğitim Kültür Sanat ve Sosyal İşler Komisyonu’na havale edildi.

 

Komisyonlara oy birliğiyle gönderilen gündemde; ÖSYM tarafından yapılan 2023 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda Açık Öğretim Fakülteleri hariç olmak üzere Türkiye’de yerleşik Devlet Üniversitelerinin bölümlerini kazananlar ile Türkiye ve KKTC’de yerleşik Vakıf Üniversitelerinin bölümlerini tam burslu (Şehit ve Gazi ailelerinin çocuklarının bursluluk oranına bakılmaksızın) kazanan ve Toroslar İlçesinde 6 ay ikamet etmesi (sınavı kazandığında) ya da Toroslar İlçesi sınırlarındaki okullardan mezun olma şartı ile anne veya babası Toroslar İlçesinde ikamet eden öğrencilerin ödüllendirilerek üniversiteyi kazandıkları ilk yıl için karşılıksız olarak, öğrenim yardımında bulunulması, ödemelerin belediyemiz imkânları doğrultusunda bir veya birkaç defada yapılmasına ilişkin teklif yer aldı.

 

5393 sayılı Belediye Kanununun 9. maddesi hükümlerine göre, Toroslar Belediyesi sınırları içerisindeki toplam 67 mahalle muhtarlığına 2023 yılı için ayni yardım yapılmasına ilişkin alınan 02.02.2023 tarih ve 13 sayılı meclis kararının revize edilmesine ilişkin teklif görüşülerek, Plan ve Bütçe Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

 

Toplantıda, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen gündem maddeleri de görüşülerek karara bağlandı. Ekim ayında yapılacak meclis toplantı günü ise 3 Ekim 2023 Salı günü saat 14.00 olarak belirlendi. Toplantı, dilek ve temenniler ile son buldu.

 

Toroslar Belediye Meclisi; Eylül Ayı Olağan Toplantısı’nın 2’nci oturumunu, 8 Eylül Cuma günü saat 14.00’da yapacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ZABITAMIZI HER YÖNÜYLE GÜÇLÜ VE ETKİN BİR HALE GETİRDİK

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.