h Dolar %
h Euro %
h BIST100 %
a

Silifke’den o isimlere ahde VEFA

Silifke Belediye Meclis toplantısı Başkanvekili Sadık Altunok başkanlığında toplandı. Temmuz ayı olağan meclis toplantısında gündeme gelen önergeler ise üyelerin tam desteğini alarak karara bağlandı.

Silifke Belediye Meclis toplantısı Başkanvekili Sadık Altunok başkanlığında toplandı. Temmuz ayı olağan meclis toplantısında gündeme gelen önergeler ise üyelerin tam desteğini alarak karara bağlandı.

Temmuz ayı olağan genel kurul toplantı gündemini oluşturan maddeler ele alındı. Plan ve Proje Müdürlüğü ile Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan raporlar Yazı İşleri Müdürü Şerife Köroğlu tarafından okundu. Okunan raporlar üzerinde karşılıklı görüşmeler yapan meclis üyeleri bu maddeleri oy çokluğu ile kabul ettiler. Gündeme alınan iki ayrı raporun okunmasının ardından Göksu ırmağı üzerinde halen yapımı devam eden Saray ve Göksu mahallelerimizi bir birine bağlayacak olan asma köprüye bir süre önce Covid-19 salgınında hayatını kaybeden ilçenin yetiştirdiği doktor Erdinç Şahin’in isminin verilmesi kararı ve Taşucu Mahallesinde yapımı tamamlanan ve kısa süre sonra hizmete açılacak olan Silifke Belediyesi ve Eren Holding MEDCEM A.Ş. Bilim Merkezi ve Kütüphaneye de Prof. Dr. Aziz Sancar isminin verilmesi kararı üyelerin tamamının desteğini aldı.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “Değerli meclis üyelerimiz, bugün meclis toplantımızda gündeme gelen ve yapımı süren asma köprümüze bir süre önce korona virüs salgınında vefat eden Doktor Erdinç Şahin ve Taşucu Bilim Merkezimize de ülkemizin yetiştirdiği önemli bilim adamlarımızdan Prof. Dr. Aziz Sancar hocamızın ismin verilmesi kararımıza verdiğiniz destekler için hepinize çok teşekkür ediyorum. Değerli meclis üyelerimiz belediye olarak şehir merkezimiz başta olmak üzere tüm mahallelerimizde çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Korona virüs salgınında kademeli normalleşme sürecinin üçüncü etabının başlaması ve yaz mevsimi nedeniyle ilçemizde hızlı bir nüfus artışı yaşanmaktadır. Şehir merkezi ve deniz sahillerimizde yaşanan artan nüfusla birlikte ortaya çıkan çevre kirliliği ve bazı hizmet alanlarında yaşanan tahribatlar bizleri sıkıntıya sokmaktadır. Biz belediye olarak halka hizmet etmek amacıyla yeni ve modern hizmetleri halkımıza sunarken diğer yandan art niyetli kişi veya kişiler bu hizmetlere zarar vermektedir. Hizmetlerin korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi için vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın da bizlere yardımcı olması gerekmektedir. Belediye olarak her hizmetin başına bir bekçi koymamız mümkün değildir. Bu hizmetler esnaflarımız ve halkımızdan toplanan vergilerle yapılmaktadır. Yapılan hizmetleri birlikte koruyalım, çevre kirliliği ile ilgili olarak ta daha hassas davranarak ilçemiz Silifke’nin pırıl pırıl tertemiz, yaşanabilir bir ilçe olması için gayret gösterelim” diyerek kamuoyuna seslendi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türk Sineması’nın usta ismi Kartal Tibet vefat etti

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.