h Dolar %
h Euro %
h BIST100 %
a

MUHALİF MECLİS ÜYELERİNDEN KUR’AN KURSUNA RET!

HDP’li Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Salih Akbaş yerel basın ve yerel TV’leri töhmet altında bırakacak iddialarda bulundu.

HDP’li Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Salih Akbaş yerel basın ve yerel TV’leri töhmet altında bırakacak iddialarda bulundu.

Akdeniz Belediye Meclisi, M. Mustafa Gültak Başkanlığı’nda Temmuz ayı birinci oturumunu düzenledi. Toplantıda, Huzurkent Nacarlı Mahallesi ile Nusratiye Mahallelerinde, mülkiyeti Hazine Maliyesi ile Akdeniz Belediyesi’ne ait bazı taşınmazlara, mahalle sakinlerinin talebi üzerine Kur’an Kursu yapılması için İlçe Müftülüğüne 25 yıllığına tahsisi ile ilgili konunun görüşülmesi esnasında tartışmalar yaşandı. Başkan Gültak’ın idareden geldiği gibi oylamaya sunduğu teklif, CHP ve HDP’li üyelerin ret oyu vermesi sonucu, 12’ye karşı 16’ya oyla Meclis’ten geçmedi ve Kuran Kursu yapılmasına muhalif meclis üyeleri hayır dedi.

 

YEREL BASINA HAKARET

Muhalefetin bu kararına tepki gösteren Başkan Gültak HDP ve CHP’li meclis üyelerini kamuoyunun takdirine bırakırken HDP’li Meclis Üyesi Salih Akbaş yerel basını töhmet altında bırakacak iddialarda bulundu. Akbaş Kuran Kursu yapılmasına hayır dedikleri yetmezmiş gibi Başkan Gültak’a, “Birkaç saat sonra bütün basın bizlerin kuran kursuna hayır dediğimizi yazacaklar. Manşetlere taşıyacaklar. Yerel TV’ler de işlerine geldiği gibi yayın yapmakta. Meclis toplantılarında sizin istediğiniz yerleri yayınlayıp istemediğiniz yerleri kesiyorlar” dedi.

İDDİANIZI KANITLAMALISINIZ!

Bunun üzerine Başkan Gültak HDP’li Akbaş’a, “Yerel TV’lere karşı ciddi bir iddiada bulunuyorsunuz. Buradan Yerel Basına ve TV Yöneticilerine sesleniyorum. HDP’li Akbaş bu iddiasını kanıtlamalıdır. Aksi takdirde sizler kamuoyunda töhmet altında kalacaksınız” şeklinde tepki gösterdi.

HDP’Lİ SALİH AKBAŞ KİM?

Akdeniz Belediyesi HDP’li Meclis Üyesi Salih Akbaş, daha önce de kanunları uygulama, kaçakla mücadele, yasal olmayan işlemlere karşı kamu hakkını savunmak için seçildiğini unutarak kaçak yapıyı savunduğu açıklamalarla gündeme gelmişti. Akbaş ayrıca Emniyetin terörle mücadele kapsamında yaptığı ‘temizlik’ operasyonunda gözaltına alınmış daha sonra serbest bırakılmıştı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AKDENİZ BELEDİYESİNDEN KADINLARA BAYRAM HEDİYESİ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.