h Dolar %
h Euro %
h BIST100 %
a

MTSO’da beklenen oldu

Siyasi ve dünya görüşü birbirine zıt olan kişiler, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda yer kapma telaşıyla birlikte hareket ediyor. Mevcut Başkan Ayhan Kızıltan’ın dışındaki adayların birlikte hareket etmeleri, tabanda da büyük rahatsızlık yarattı.

Mersin’in önümüzdeki yıllarına büyük etki edecek olan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesinde yaşananlar şaşkınlık yaratıyor. Özellikle siyasi görüşü, dünya görüşü birbirine zıt olan insanların seçimler öncesinde bir araya gelerek meclise girmek için ortak çalışma yürütmeleri “MTSO seçimlerinde neler oluyor?” sorusunu gündeme getirdi.

“NE PROJELERİ TUTUYOR, NE GÖRÜŞLERİ”

Mersin iş dünyasını, istihdamı, ihracatı, üretimi, turizmi, sanayiyi, tarımı kısacası kentin tüm dinamiklerini etkileyecek olan MTSO Meclisi’nin seçim yarışında liyakatin bir tarafa bırakılıp, kişisel hırslarla hareket edilmesi eleştirilirken, ne projeleri, ne dünya görüşleri, ne siyasi görüşleri birbirine uymayan kişilerin birlikte hareket etmesinin altında yatan gerçekler Mersinli tarafından merak konusu oldu.

“TABANDA BÜYÜK RAHATSIZLIK UYANDIRDI”
Mevcut Başkan Ayhan Kızıltan’ın dışındaki adayların birlikte hareket ettiği iddiaları, tabanda da büyük rahatsızlık yaratıyor.
Farklı siyasi görüşlere, farklı dünya görüşlerine sahip olan başkan adaylarının birlikte hareket etme çabası tabanda tepki ve kargaşa yarattı. Adayların bu tutumu tabanda büyük rahatsızlık oluştururken, sektörlerde oy kullanacak olan iş dünyası olaya tepki göstererek, “Bir koltuk uğruna yaşananlar şaşkınlık yaratıyor” ifadelerini kullandı. Ayrıca başkan adaylarının şu güne kadar birçok kişiye söz verdiği gündeme gelirken, iş dünyası şimdi “Verdiğiniz hangi sözü tutacaksınız?” diye soruyor.

Şimdi herkes seçim sonuçlarını ve meclis oluşumu sonrasında üyelerin nasıl bir seçim yapacağını merak ediyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SEÇER: “BAŞARININ SIRRI MUHTARLARLA İYİ İLİŞKİDEN GEÇER”

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.