h Dolar %
h Euro %
h BIST100 %
a
  • Teyit Haber
  • Spor
  • Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımının altyapı seçmeleri yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımının altyapı seçmeleri yapıldı.

Erkek Basketbol Takımının altyapı seçmelerine 180 genç başvurdu

Seçmelere, 2004-2013 tarihleri arasında doğan 180 genç ve çocuk başvurdu.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesinin bu sezon Türkiye Basketbol Liginde (TBL) mücadele edecek olan Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Basketbol Takımının altyapı seçmeleri, Çamlıbel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda yapıldı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesinin yaptığı seçmelere, 2004-2013 tarihleri arasında doğan spora ilgili çocuklar katıldı. Altyapı seçmelerine katılan çocuklar büyük bir heyecan yaşadı. Aileleriyle birlikte seçmelerin yapıldığı salona gelen çocukların ilk olarak ön kayıtları oluşturuldu. Ardından sahaya alınan çocuklar, antrenörlerin yönlendirmeleriyle elemelere katıldı.

 

“Mersin’den sporcu çocuklar yetiştirmemiz gerekiyor”

 

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Erkek Basketbol Takımı Şube Sorumlusu Ali Çekiç, Süper Lig yolunda mücadele edecek olan takımın altyapı seçmelerine başladıklarını belirterek, “Mersin Büyükşehir Belediyesi Erkek Basketbol Takımımız bu sene Türkiye Basketbol Liginde oynayacak. Bu lig çok önemli bir lig. Süper Lig’in bir alt seviyesi. Dolayısıyla bu üst yapıda oynayacak takımımızın altyapısının çok sağlam olması gerekiyor. Bizim, Mersin’den sporcu ordusu, sporcu çocuklar yetiştirmemiz gerekiyor. Dolayısıyla bu amaçla bir seçme düzenledik” dedi.

 

“Mersinli gençlere yatırım yapmak istiyoruz”

 

Altyapı seçmelerinin detaylarından ve izlenecek süreçten de bahseden Çekiç, “2013 doğumlulardan 2004 doğumlulara kadar her jenerasyondan takımlar oluşturacağız. Dolayısıyla yaklaşık 9 yaş grubunda seçme düzenledik. Seçmelerimizde önünün açık olduğunu gördüğümüz yetenekli çocuklarımızı takımlarımıza yerleştireceğiz. Fakat daha henüz hazır olmayan çocuklarımızı da spor okullarımıza alarak, onları da ileriki seneler için yetiştirmeye çalışacağız. Biz, Mersinli gençlere yatırım yapmak istiyoruz. Buradan çok iyi oyuncular yetiştirmek istiyoruz” diye konuştu.

 

“Başka yerleri de tercih edebilirdik ama gönlümüz Büyükşehir’den yanaydı”

 

Seçmelere katılan 11 yaşındaki Mustafa Kemal Hadra’nın annesi Özge Özbayrak Hadra, çocuğunun basketbola bu sene ilgi duyduğunu söyledi. Kendisinin bir dönem atletizm yaptığını, eşinin ise diskçi olduğunu vurgulayan Hadra, “Spora olan yatkınlığı aslında aileden geliyor. Biraz daha erken başlatmak istedik ama kendi hazır olmadığı için başlamadı. Bu yıl artık başlamak istedi. İlgisi çok. Çok seviyor. Aslında farklı branşlar da olabilir diye alternatif sunduk ama bunu tercih etti. Biz de saygı duyduk. Artık tabletimizden maçları izlemeye, favorileri olmaya başladı. Biz aslında ilk özel kulüp tercih etmeyi de düşünüyorduk. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ne başvurduk, kayıtlarımızı yaptırdık. Şimdi güzel gidiyor, memnunuz. Hocalarımız seçmelerin olduğunu söyledi, biz de büyük bir heyecanla geldik” ifadelerini kullandı.

 

“Basketbolcu olmak istiyorum”

 

11 yaşındaki Mustafa Kemal Hadra ise ilgi duyduğu için basketbola yöneldiğini belirterek, “Boyum uzun diye çok istiyordum. Evde topu sektire sektire iyi de oynuyordum. Bizim evin orada pota vardı, ona da atıyordum. Öyle başladı. Bugün seçmeye katıldım. Basketbolcu olmak istiyorum. Güzel çalışacağım, yapacağım. Bundan sonra da başarabildiğim kadar devam edeceğim” dedi.

 

“Hedefim A takımına yükselmek”

 

Seçmelere katılan 17 yaşındaki Okyanus Çıplak da GSK Erkek Basketbol Takımının başarılarını takip ettiğini belirterek, “Basketbola ilgim 3. sınıfta başladı. Üçüncü sınıftan beri izleye izleye başladım. Sonra oynamaya başladım. Benim de hedefim A takımına yükselmek, orada oynamak istiyorum. Hedeflerimi gerçekleştirmek için başvurdum” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Akdeniz’de Geleceğin Yıldızları Yetişiyor

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.