h Dolar %
h Euro %
h BIST100 %
a

Mersin barosundan örnek davranış

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Dilek Ağacı Projesi’ ile dilekte bulunan ihtiyaç sahibi çocuklar hayallerine kavuşuyor. Proje kapsamında avukatlar, sivil toplum örgütleri, dernekler ve hayırsever vatandaşlar, çocukların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Köy okullarındaki ihtiyaç sahibi çocuklar için düzenlenen ‘Dilek Ağacı’ projesi kapsamında; Mersin Adliyesi Baro Odası ve ilçe baro odalarında dilek ağacı oluşturuldu. İhtiyaç sahibi çocukların, el yazılarıyla ihtiyaçlarını yazdığı küçük kâğıtlar zarfın içine konulup avukatlar tarafından dilek ağacına asıldı. Proje kapsamında avukatlar, sivil toplum örgütleri, dernekler ve hayırsever vatandaşlar, dilek ağacından dilediği zarfı çekerek, çocukların ihtiyaçlarını karşılıyor. İsteyen de bağışta bulunuyor.

MERSİN HALKINI PROJEYE DESTEK VERMEYE DAVET ETTİ

Mersin Halkını projeye destek vermeye davet eden Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafında her yıl ihtiyaç sahibi çocuklar adına düzenlediğimiz Dile Ağacı projemiz, bu sene de baromuzda yerini aldı. Bu zarflarda köy okullarındaki ihtiyaç sahibi çocuklarımızın hayalleri var. Bu zarflarda çocuklarımızın kendi el yazılarıyla yazmış oldukları hayallerini, taleplerini görüyoruz. Birçok avukatımız, sivil toplum örgütü ve sosyal medyadan bizlere ulaşan duyarlı vatandaşlarımız, bu ağaçtan zarfları tedarik ederek çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyor. Siz de bir çocuğun hayalini, dileğini gerçekleştirmek istiyorsanız, Mersin Barosu adliye 4. katta ve ilçe baro odalarında dilek ağacımızdan bu zarflardan alarak içindeki dileği gerçekleştirmeniz mümkün. Çocuklarımızın dilek ağacına asmış olduğu ihtiyaçlarını, daha sonra okulları ziyaret edip kendilerine ulaştıracağız. Bunu gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu projeyi belirli periyotlarda hayata geçirmeye devam edeceğiz. Gelin hep birlikte çocuklarımızın dileğini, hayalini gerçekleştirelim” diye konuştu. Dilek ağacından zarf çeken Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’a ise bir çocuğun kırmızı renkli uzaktan kumandalı araba hayali çıktı. Yeşilboğaz, “Ne güzel bir duygu, ne güzel bir dilek. Küçük bir arabayla dahi mutlu olabilecek. Onu daha da mutlu kılacak olan bu küçük hayali gerçekleştireceğiz” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Akdeniz’de 9,5 dönümlük parkın çalışmaları son hız sürüyor

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.