h Dolar %
h Euro %
h BIST100 %
a

Erdemli’ye Glamping Tesisi Kuruluyor

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından yürütülen 2021 yılı Turizmde Destinasyon Yönetimi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Erdemli Belediyesi’nin “Erdemli Glamping” projesi protokolü Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve ÇKA Genel Sekreteri Savaş Ülger arasında imzalandı.

18 ay sürecek proje kapsamında, Erdemli bölgesinde çevrenin, biyolojik çeşitliliğin ve kaynakların korunduğu, aynı zamanda yerel halkın ve turistlerin ekonomik, sosyal ve estetik gereksinimlerini karşılayacak şekilde sürdürülebilir, yenilikçi bir doğa turizmi konaklama modelinin hayata geçirilmesi ve deniz turizmini geliştirerek bölgenin çekiciliğini artıracak turizm alt yapısının destinasyona kazandırmak amacıyla Glamping tesisi kurulacak.

Proje ile Erdemli bölgesinde doğa ve deniz turizmini geliştiren, çevre ve biyolojik çeşitliliğin korunduğu alternatif ve yenilikçi bir konaklama türü olan Glamping’in yanı sıra deniz turizminde bölgenin cazibe merkezi olmasına destek sunacak Su Sporları Merkezi’nin hayata geçirilmesi, bölge turizmi için oldukça önemli olan ve başarı ile tamamlanmış OLBA Kültür Yolları Projesi kapsamında hazırlanan kültür rotalarına yönelik turistik talebin artması, Glamping tesisinde oluşturulacak Organik Ürünler Köylü Kadın Üretici Pazarı sayesinde mevcut kooperatifin güçlenmesi hedefleniyor.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bakan Koca: Üç ilde Delta plus varyantı tespit edildi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.