h Dolar %
h Euro %
h BIST100 %
a

Çarpık Kentleşmeye Neden Göz Yumdunuz?

Meclis toplantısında CHP ve HDP'li meclis üyelerinin çevre konusundaki eleştirilerine yanıt veren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “Yıllarca Akdeniz Belediyesinde betonlaşmayı kim yaptı? Biz mi yaptık? Bu parkların, yeşil alanların yapılmamasına kim göz yumdu? Akdeniz, 25 yıl içinde gözünüzün önünde erimiş, betonlaşmış; kaçak yapılarla karşı karşıya kalmış; parkı, spor tesisi olmamış. Bunlar sizin gözünüzün önünde olmuş. Bunlara karşı çıkmadığınız gibi onay da vermişsiniz. Hangi çevreden bahsediyorsunuz? Bu kaçak yapılar yapılırken niye müdahale etmediniz?” diye sordu.

Akdeniz Belediye Meclisinin Haziran ayı ikinci birleşimi, Muhammet Mustafa Gültak başkanlığında, belediye konferans salonunda gerçekleştirdi. Toplantıda, ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ dolayısıyla çevrenin önemine ilişkin bir video yayınlayan Başkan Gültak, ekolojinin önemine vurgu yaptı. Toplantıda, Bahçe ve Barış Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı 1. Bölge, 1. Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili teklif ve komisyonlardan gelen raporlar, üyelerin oy birliğiyle kabul edildi. Öte yandan, Üç Ocak Mahallesi Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı içerisinde bulunan binanın Mersin Gazeteciler Cemiyetine tahsisi için Başkan Gültak’a yetki verilmesi ile ilgili komisyon raporu da oy birliği ile kabul edildi.

“AKDENIZ 25 YIL İÇİNDE GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE ERİMIŞ”

Temenni ve öneriler bölümünde söz alan meclis üyeleri, 5 Haziran Dünya Çevre Gününün önem ve anlamı üzerine konuşmalar yaptı. Konuşmaların ardından söz alan Başkan Gültak, bazı meclis üyelerinin eleştirel yaklaşımlarına geçmiş dönemdeki yönetimlere atıfta bulunarak yanıt verdi. Gültak, “Yıllarca Akdeniz Belediyesinde betonlaşmayı kim yaptı? Biz mi yaptık? Bu parkların, yeşil alanların yapılmamasına kim göz yumdu? Akdeniz, 25 yıl içinde gözünüzün önünde erimiş, betonlaşmış; kaçak yapılarla karşı karşıya kalmış; parkı, spor tesisi olmamış. Bunlar sizin gözünüzün önünde olmuş. Bunlara karşı çıkmadığınız gibi onay da vermişsiniz. Hangi çevreden bahsediyorsunuz? Bu kaçak yapılar yapılırken niye müdahale etmediniz? Neden bu kentleşmenin bu kadar çarpık olmasına izin verdiniz?” şeklinde konuştu.

AKDENİZ’DE YAŞAYANLARA HAKSIZLIK YAPIYORSUNUZ

Bugün Akdeniz ilçe sınırları içerisindeki çarpık kentleşmeden ötürü park dahi yapamadıklarından duyduğu memnuniyetsizliği dile getiren Gültak, “Ekolojiye destek olamıyoruz. Gelin kentsel dönüşüm, yerinde dönüşüm yapalım. Cıvıl cıvıl olsun her taraf. Ağaçlar ekelim. O ağaçların üzerine kuşlar yuva yapsın. Çocuklarımız doğayla buluşsun. Hadi gelin. Destek verecek misiniz? Akdeniz’de çevreci, doğacı, modern bir yapının oluşmasına izin veriyor musunuz? Yarından itibaren başlayalım. Bu konuda çözüm önerisi de getirmiyorsunuz. Bu insanlara, onların çocuklarına yazık ediyorsunuz” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TORTEK’LER ARI GİBİ ÇALIŞIYOR.

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.