h Dolar %
h Euro %
h BIST100 %
a
  • Teyit Haber
  • Gündem
  • “Borç yapan değil borç kapatan belediye başkanıyım” dedi yetkiyi aldı

“Borç yapan değil borç kapatan belediye başkanıyım” dedi yetkiyi aldı

Akdeniz Belediye Meclisinin mayıs ayı ilk birleşiminde TCDD kamulaştırma sahası içinde yer alan taşınmazların, yasa gereği, bedel karşılığı ve kamu yararı kapsamında TCDD Adana 6. Bölge Müdürlüğü’ne devri ve protokoller yapılması için kendisine yetki verilmesini içeren komisyon kararının görüşülmesi sırasında açıklama yapan Gültak, “Bu bilgileri verdiğimiz halde red verirseniz ben o zaman siyaset yaparım. Kaynakların kötü kullanıldığından bahsedersiniz dönün geçmişinize bakın derim. Ben borç yapan değil borç kapatan bir belediye başkanıyım. Bu belediyede ekstra hizmetleri getiren bir belediye başkanıyım” dedi. Konuşmaların ardından teklif için oylamaya geçilirken, teklif oy çokluğu ile kabul edildi.

“MALIMIZI UCUZA VERMEYE NİYETİMİZ YOK”

Gültak, bahsedilen yerlere karşılık Devlet Demir Yollarının takas edebileceği bir alan olmadığının altını çizerek, “Karacailyas’ta var sadece yaklaşık 20 dönüm. Bunun en minimum rakamı da 7 milyon lira civarında. Biz takasa gitsek Devlet Demir Yollarına 3,5 milyon lira da para vermemiz gerekecek. Özgürlük Mahallesi’ndeki alan da TCDD’nin genişleme alanı. Orayı da takas olarak alamıyoruz. Park olduğu için izin verildi.  7 dönümün hepsine ilk verdikleri fiyat 400 bin lira. Bizim itirazlarımızın üzerine 800 bin liraya çıktılar. Yine olmaz dedik. Ticaret odasına yazı yazdırdım, ticaret odası burada çalışma yaptı gelen fiyat 4,6 milyon lira biz bunun üzerinden pazarlığa başladık. Malımızı ucuza vermeye niyetimiz yok. Biz mücadele vermesek bu parayı veren de yok. Kimsenin gündem ettiği yok, biz malımızın peşinde düştük. Bilirkişinin belirlediği rakama hakimler ya da kişiler itiraz edebilir ve onun altında bir rakama da verilebilir. Yine bunun sonucu mahkemede biter. Malımızı kelepir bir fiyata vermiyoruz” dedi.

GÜLTAK: “EMEKÇİNİN HAKKI BAŞTA GELİR”

Gültak tazminatların ödenmesi ile ilgili yaşanan bu tartışmalara da cevap vererek, “Mahkeme kararı ile dönenler var, emeklilerimiz var, yeni emekli olacak arkadaşlarımız var. Bu para olmasa da biz bunları öderiz. Çünkü emekçinin hakkı ilk başta gelir bende. Fakat yapacağımız hizmetler konusunda daralma olur. Bunun için bunların peşine düşüyoruz. Amacımız bu paraları elde edip, yeni hizmetler üretiyoruz. Derdimiz bu. Bu bilgileri verdiğimiz halde red verirseniz ben o zaman siyaset yaparım. Salih Bey, kaynakların kötü kullanıldığından bahsedersiniz dönün geçmişinize bakın derim. Ben borç yapan değil borç kapatan bir belediye başkanıyım. Bu belediyede ekstra hizmetleri getiren bir belediye başkanıyım. Eğer siz mali disiplinden bahsederseniz ben de size derim ki 232 milyon borcu ben yapmadım. Maaşları 6 ayda bir ben ödemedim. Bunları düzelten biziz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından teklif için oylamaya geçilirken, teklif oyçokluğu ile kabul edildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BAŞKAN GÜLTAK ESNAFLARLA BAYRAMLAŞTI

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.