h Dolar %
h Euro %
h BIST100 %
a

AR-GE DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI BAŞLADI

AR-GE Değerlendirme Çalıştayı Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan ŞENER’in başkanlığında ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA’nın katılımlarıyla başladı.

AR-GE çalışmalarının incelenmesi ve değerlendirilmesi, sınai mülkiyet hakları konularında farkındalığın arttırılması amacıyla düzenlenen çalıştay da konuşan İl Müdürü  Adem KOCA, ileri teknoloji ve katma değer üreten öncü Türkiye için 11. Kalkınma Planı doğrultusunda, okul-sanayi-üniversite-sektör ve diğer paydaşların katılımıyla mesleki eğitim-üretim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi amacıyla Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüze bağlı okullar bünyesinde yerli ve milli alt yapıya sahip AR-GE Merkezleri’nin kurulduğunu ve burada yapılan çalışmaların öğrencilerimizin çağın özelliklerine uygun olarak mesleki donanım ihtiyacına hızla ayak uydurmaları, 21. yüzyıl becerileri kazanmaları ve sektörde başarılı olmaları açısından çok kıymetli olduğunu belirterek çalışmalarda emeği geçen tüm meslektaşlarına teşekkür etti.

KOCA, çalıştaya katılımları ve katkılarından dolayı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan ŞENER’e ve Sayın ŞENER’ in şahsında, eğitimin niteliğinin artırılması için yapılan her türlü çalışmada liderlikleri ve destekleri için Bakanlığımıza şükranlarını ifade etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MHP’li Kılavuz: CHP’nin Haberci gazetesine saldırısı utançtır

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.