h Dolar %
h Euro %
h BIST100 %
a
  • Teyit Haber
  • Gündem
  • AKDENİZ’E HUZUR GELDİ BUNU BOZMAYA ÇALIŞANLARA GEÇİT YOK TEYİTHABER

AKDENİZ’E HUZUR GELDİ BUNU BOZMAYA ÇALIŞANLARA GEÇİT YOK TEYİTHABER

Akdeniz Belediyesi Haziran Ayı Meclis toplantısında Başkan Mustafa Gültak ile HDP'li Meclis Üyesi Nevzat Baran arasında gerginlik yaşandı. HDP’li meclis üyesi HDP’li Nevzat Baran’ın, Gültak’a yönelik “3 liralık ihaleyi 5 liraya mal etmeyin” sözleri üzerine Gültak, “Burada kimse hırsızlık veya arsızlık yapmıyor. Ne demek 3 liralık ihaleyi 5 liraya veriyorsun? Sen kimi zan altında bırakıyorsun? Herkes haddini bilecek. Sen dön geçmişine bir bak. 232 milyon TL’lik belediye borcunu kim yaptı? Sen önce dönüp HDP dönemindeki belediyenize bir bak. Onları önce temizle sonra gel bana hesap sor. Gideceksin savcılık yan tarafta. Varsa bir ispatın şikayet edeceksin" dedi.

Akdeniz Belediyesi Haziran Ayı Meclis toplantısı Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda, 3 Ocak Mahallesi Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı içerisinde bulunan binanın Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ne tahsis edilmesiyle ilgili madde komisyona sevk edildi. Konuyla ilgili konuşan Başkan Gültak, “Gazeteciler Cemiyeti mekanları bugüne kadar olmamış. Hep kirada olup, göçebe gezmişler. Meclisimiz de uygun görürse onlara tahsis değil kiralama olacak. Bedelsiz istiyorlar ama burada ne karar verilir bilmiyorum. Böyle bir teklifleri var” ifadelerini kullandı.

HDP’Lİ BARAN’A SERT TEPKİ: “İSPATIN VARSA ŞİKAYET ET”

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan HDP’li Nevzat Baran Türkiye’de ve Mersin’de ekonomik sebeplerden dolayı intihar eden vatandaşlar ile ilgili konuşması üzerine meclis gerildi. Baran, intihar eden vatandaşlar üzerinden Gültak’a yolsuzluk iddiasında bulununca Gültak sert tepki göstererek, “3 liralık ihaleyi 5 liraya mal etmeyin” söylemiyle Gültak’a ithamda bulunurken, Gültak ise böyle bir sözü asla kabul etmeyeceğinin altını çizdi. Kimsenin meclisi ve meclis başkanlarını zan altında bırakmasına izin vermeyeceğini vurgulayan Gültak, “Yaptığınız şey hiç hoş değil. Böyle davranırsanız meclisi gerersiniz. Burada kimse hırsızlık veya arsızlık yapmıyor. Ne demek 3 liralık ihaleyi 5 liraya veriyorsun? Sen kimi zan altında bırakıyorsun? Hangi müdürümü zan altında bırakıyorsun. Benim tüm müdürlerim tertemiz. Herkes haddini bilecek. Gideceksin savcılık yan tarafta. Varsa bir ispatın şikayet edeceksin. Bunu kanıtlayamazsan seni kınıyorum. Herkes haddini bilsin. Kimse bize hırsız diyemez” ifadelerini kullandı.

“BİZE KİMSE HIRSIZ DİYEMEZ, SEN DÖN GEÇMİŞİNE BAK”

HDP’li Meclis üyesinin iddiası üzerine HDP dönemindeki Akdeniz Belediyesi’nde yapılan ihaleleri ve belediye borcunu hatırlatan Başkan Gültak, “Sen dön geçmişine bir bak. 232 milyon TL’lik belediye borcunu kim yaptı? Kimler cezaevinde hapis yattı? Hangi ihalelerde hangi sorunlar tespit edildi. Sen önce dönüp HDP dönemindeki belediyenize bir bak. Onları önce temizle sonra gel bana hesap sor” ifadelerini kullandı. Özellikle sordum belediyedeki ihaleler dedim. Siz mahkeme mi kuruyorsunuz? Herkes haddini bilecek. Böyle belediye yönetemeyiz. Denetleme raporunda ne var? Zan altında bırakmaya bıraktınız bizi. Niye savcılığa gitmediniz? Bize kimse hırsız diyemez” ifadelerini kullandı. HDP’li Baran’a diğer HDP’li meclis üyeleri ve CHP’li üyeler sahip çıkmaya çalışması ortamı daha da gerginleştirdi. HDP’li ve CHP’li Meclis üyelerine tepkisini sürdüren Başkan Gültak, “Meclis ne güzel tatlı tatlı geçti, herkes saygı çerçevesinde diye düşünüp meclise teşekkür etmeye hazırlanıyordum. Siyaset yapıyoruz. Temizlik, asfalt, vatandaşa hizmet konusunda tabii ki konuşacağız. En doğal hakkınız. Ama beni kimse satın alamaz. Biriniz bana veya müdürlerime yolsuzluk, parayı boşa harcama, yolsuzluk, israf adı altında beni zan altında bırakırsanız karşınızda kükreyen bir aslan bulursunuz. Ben namusum için yaşıyorum. Bu konuşmalarımızın, gerginliklerin kimseye faydası yok” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Silifke’de toprak kayması nedeniyle 2 ev boşaltıldı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.